Pierwsze Polskie przedszkole w Poconos w Pensylwanii.

Pierwsze Polskie przedszkole w Poconos w Pensylwanii.

W dniach 18 – 19 i 25 -26 sierpnia w Marshals Creek/ East Stroudsburg, odbyły się DNI OTWARTYCH DRZWI

– pierwszego polskiego przedszkola PocoNoski w Poconos. Zainteresowanie było duże z czego ogromnie się cieszymy. Zapraszamy już we wrześniu na pierwsze zajęcia !!!

Inspiracja powstania przedszkola :
Pracując przez ostatnie lata w lokalnych przedszkolach, a jednocześnie ucząc w polskiej szkole w Stroudsburgu, obserwowałyśmy Poconos rosnące w Polonię. Coraz więcej młodych rodzin, coraz więcej dzieci pomysł zrodził się sam! Polonijni rodzice powinni mieċ możliwośċ wyboru: przedszkole amerykańskie czy polskie? Wyłącznie po angielsku czy przede wszystkim po polsku. Nasze przedszkole PocoNoski jest propozycją współpracy dla rodziców zadających sobie takie pytania.
Kim jesteśmy
Hanna Czuma – mgr pedagogiki, 20 lat radości z pracy z dzieċmi, od 10 lat uczę w polskich szkołach dokształcających ( od 2012 mianowana dyrektorem szkoły im Jana Pawła II w Stroudsburgu)  a od 5 lat w lokalnym przedszkolu, mama 5 letniej Marty, stawiam na naukę przez zabawę.
Klara Gołąb – z zamiłowania artysta plastyk , 15 lat doświadczenia w pracy z dzieċmi, od 5 lat pracuję w lokalnym przedszkolu, mama 7 letniego Tobiasza, pomagam rozwijając wrażliwośċ, kreatywnośċ i poczucie piękna u dzieci.
Nasze cele :
Chcemy tworzyċ przedszkole w domowej, rodzinnej atmosferze. Chcemy kształtowaċ wrażliwośċ i wyobraźnię dzieci , a także  ich społeczną i emocjonalną dojrzałośċ. Bedziemy wpajaċ  i umacniaċ poczucie własnej wartości zwracając  baczną uwagę na ważnośċ koleżeństwa i szacunku. Ufając w indywidualne zdolności i możliwości każdego dziecka , zajęcia prowadzimy w duchu  pedagogiki  Marii Montessori.
Przebywając jak  najwięcej na zewnątrz , w  ogrodzie, będziemy uczyċ obcowania z przyrodą. Wspomagając – nie wyręczając – dzieci w ich codziennych, często trudnych sytuacjach, postaramy się  nauczyċ samodzielności w czynnościach  osobistych.
Będzie u nas przytulnie, bezpiecznie i przyjaźnie, po prostu rodzinnie.
2591 Milford Rd.
East Stroudsburg, PA 18301
Tel (570) 223 2200
E-mail:polskieprzedszkolewpoconos@gmail.com
www.pocoNoski.org

„Mów dziecku , że jest dobre, że może, że potrafi „
(Janusz Korczak)